Blog ke kávě

Máme kávu rádi. Krásně voní, když se připravuje, báječně chutná, když se jí napijete. Chceme se o ní ale dozvědět co nejvíce, o jejím původu, přípravě, servírování... Abychom tuto cestu za dobrou a kvalitní kávou usnadnili i Vám, budeme pro Vás pravidelně připravovat články ze světa kávy. Těšte se a pokud byste měli návrh na článek, nebo nějaký komentář, nebojte se napsat.

1 2 >>
Pozor na kofein

Kojíte? A co kávu, dopřáváte si?     Mě osobně vykolejila informace, že kofein zůstává v těle i více než dvanáct hodin. Takže taková kávička po obědě může znamenat uspávání malého člobrdy ještě o půlnoci, kdy už já padám takzvaně na ústa. Ještě že existuje káva bez kofeinu.    Pěkně je shrnutá informaci o kofeinu a kojení v knize "Nejšťastnější děťátko v okolí - průvodce spokojeným...

více
Café cortado

Co to je? Víte nebo to rádi zjistíte?

více
Frappé. Když se kávy nemůžete vzdát ani v létě...

K létu jednoznačně patří chlazené nápoje s ledem. Říkáte si, co by mohl mít tento článek společného s kávou? Odpověď se skrývá pod pojmem frappé, které pro milovníky kávy představuje osvěžující alternativu ve dnech prozářených sluncem. Uhádnout, kde má tento nápoj své kořeny proto nebude nijak složité. Věděli jste například, že pravé frappé se připravuje z instantní kávy?

více
Když je káva kyselá

"Která káva je kyselá? A proč je káva kyselá?" přesně tyto otázky mi známá dnes položila, když zjistila, že se ometám kolem kávy. Poté si postěžovala, že jí nedávno přinesl do práce kolega na otestování něco, co bylo tak kyselé, že si musela dát dvě mlíčka a cukr, aby to vypila. Koneckonců nebyla první, od koho jsem slyšela, že si...

více
Prague Coffee Festival 2013: Káva tekla proudem

Zlatým hřebem druhého ročníku Prague Coffee Festivalu byla v sobotu 5. října 2013 akce na Novoměstské radnici, odkud se do blízkého okolí linula po celý den vůně kávy. Pro návštěvníky byl připraven cupping, přednášky, ukázky a k tomu všemu prezentace nejrůznějších kaváren. Výběr byl opravdu široký a o zábavu po celý den postaráno, stačilo si vybrat.

více
Kavárny Prague Coffee Festivalu ožily doprovodným programem

Nejen Brno žilo v posledních dnech kávou, ale i v Praze se začátkem října linula opojná kávová vůně. Od pondělí 30. září do pátku 4. října 2013 probíhal ve vybraných pražských a dvou moravských kavárnách druhý ročník Prague Coffee Festivalu. Celá událost vyvrcholila v sobotu 5. října na Novoměstské radnici. Co přinesl letošní ročník festivalu? Pojďme se společně podívat na některé části doprovodného programu.

více
1 2 >>