Pálení mostů nebývá beze svědků

Přidáno: 09.08.2016

Forenzní patoložka se specializací na spálená těla Margaret Campbellová se snaží utéci před svými problémy a přijímá pozvání do Pekingu, kde má šest týdnů přednášet na tamní policejní univerzitě. Je však požádána o asistenci u jednoho případu domnělé sebevraždy. Její pobyt v Číně se pak ale podle všeho po necelých čtyřech dnech blíží ke konci… Pán ohně je detektivka s dávkou romantiky doplněná o nenásilné poznání asijského způsobu myšlení.

Margaret, modrooká blondýna, působí v Číně jako pěst na oko. Ze Států odjíždí bez sebemenší znalosti čínské kultury a koneckonců i bez zájmu o zemi jako takovou. Ignorace jiných zvyků než vlastních je v Asii považována naopak za typicky americký přístup. Rozpor těchto dvou kultur se stará o mnohá nedorozumění a o vtipný nádech.


„Americká a čínská společnost jsou milion kilometrů vzdálené, a to jak kulturně, tak historicky. Nemůžeš si sem přijít a posuzovat čínskou společnost podle amerických hodnot. Ani opačně. Číňané už od dob Konfucia zdůrazňují, že jedinec musí potlačit své osobní ambice ve prospěch společenského soužití.“Pokračování recenze na blogu Neoluxor

 


Hodnocení: 90 %

Audiokniha: Peter May - Pán ohně


Zpět na seznam článků
Copyright 2013 - 2020 © Hot Coffee