Česká detektivka ze studeného severu

Přidáno: 03.10.2017

Vesnička v norském fjordu, daleko za polárním pruhem, kde se všichni navzájem znají a kde domy nezamykají, protože tam zločin nikdy nezavítal.


Právě tady je nalezena neznámá mrtvá žena. A před rokem v těchto místech zmizela nejspíš ve vlnách oceánu místní obyvatelka Ann-Solveig i se svou dcerkou Agnes, aby utekla před tyranským manželem Alexem. Právě v těchto končinách tráví svou dovolenou český kriminalista Josef Bergman, který si chtěl sice od práce odpočinout, ale nakonec zjišťuje, jak ho vyšetřování naplňuje, a tak se do vraždy neznámé i bez potřebných kompetencí zakousne.


Jako českou detektivku si málokdy představím něco čtivého. Je super, že jsem objevila Klevisovou. Ani Josef Bergman se neobjevuje v jejích knihách poprvé. Začátek knihy byl pravda rozvleklý (co kapitola, to nové postavy, žádný spád). Možná bych i ubrala na počtu osob, mnozí tam byli prostě zbyteční. Pak se to ale krásně rozjelo a závěr byl rychlost sama, žádný předvídatelný konec, dokonce bych řekla že pěkně zauzlovaný.


Plus bod dávám za skvěle vykreslený konec světa, kde lišky dávají dobrou noc. Kdo v detektivkách nemusí krvavé extrémní způsoby vražd (severská krimi), a přesto rád vyšetřování záhad, bude se u Zmizela v mlze dobře bavit. A já si musím doplnit své mezery a přečíst si i některé její dřívější knihy. A hlavně mám chuť vyrazit na sever za polární kruh, kde vládne mlha a dlouho světlo.


Hodnocení: 85%Zpět na seznam článků
Zavřít

K článku nebyly přidány žádné komentáře vložit nový komentář